Bölgesel Amatir Lig | Tunaspor 0-0 Gebzespor

Bölgesel Amatör Lig 12.grup maçında, Tunaspor ile Gebzespor  takımları Bayrampaşa Belediye stadında karşı karşıya geldikler.Her iki takımın gol çabaları sonuçsuz kalınca müsabaka başladığı gibi 0-0 bitti.  Müsabakayı  Balıkesir bölgesinden Bölgesel hakem Abdurrahim Gargi yönetti. Yardımcılığını ise Bursa bölgesinden bölgesel yardımcı hakemler Halil Ay ve Olcay Bektaş yaptı. 4. Hakem ise Balıkesir bölgesinden bölgesel hakem Erhan Altaş idi. Müsabakanın Gözlemcisi A.Ayberk Tuncer, Federasyon temsilcisi Osman Ünal, Saha komiseri ise Burhan Kahveci idi.

İlk haftayı Ergene Velimeşe deplasmanında beraberlikle kapatan Tunaspor ile kendi sahasında Kocaelispora yenilen Gebzespor arasındaki zevkli müsabaka da taraflar gol atmaya muaffak olamadılar. Her iki takımında kazanabileceği maç beraberlikle sonuçlandı. Gebzenin ateşli taraftar grubu eskiçarşı takımlarını destekleyerek müsabakaya renk kattılar. Tunaspor taraftarı ise onların aksine çok sesiz bir şekilde maçı izlediler.

11.dakikada Tunaspordan Oğuzhan ceza alanı içinden yaptığı vuruş yandan auta gitti. Bu pozisyondan bir dakika sonra Volkan ve Furkan Aktemur’ un baskısı ile kazandıkları topu Furkan Aktemur çok kötü vurarak değerlendiremedi. 16. Dakikada Gebzespor üst üste kazandığı köşe vuruşundan faydalanamadı. 44. dakikada gebzespor’ un hızlı gelişen atağını gören kaleci Hakan ceza alanı dışına çıkarak ayakları ile topu uzaklaştırdı.

İkinci Yarı

47.dk ve 48. dakikalarda Gebzespor sağdan geliştirdikleri ataklardan faydalanamadı.  54. Dakikada ise Tunaspordan Bilal, Selçuk ve Elmas ayağa şık paslar yaparak ceza alanına kadar girdikleri pozisyondan yararlanamadılar. 57. dakikada Furkan Aktemur kaleyi cepheden gören pozisyonda yaklaşık 30 metreden vurduğu şutu kaleci Nihat yerden uzanarak çıkardı. Bu pozisyondan bir dakika sonra ise Aykut rakiplerini çalımladıktan sonra ceza alanı dışından vurduğu topu yine kaleci Nihat uzanarak parmaklarının ucu ile çıkardı.

Penaltı’ mı ? Penaltı Değil’ mi ?     

Müsabakanın 82. dakikasında Tunaspor’ un atağında ceza alanı içinde kaleye çekilen şut Gebzeli oyuncunun eline çarparak geri döndü. Müsabakanın hakemi Abdurrahim Gargi oyuncunun ve kolunun doğal konumunda olduğuna karar vererek oyunu devam ettirdi. Tunasporlu oyuncular ise penaltı diye itiraz ettiler. Ama sonuç değişmedi.

90+3 dakika oynanırken Tunaspordan Selçuk araya atılan topu alarak ceza alanına girdi. Kaleci Nihat ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda vuruşunu yaptı. Vuruşu kaleci Nihattan döndü. Dönen topa bu seferde Yunus emre vurdu. Bu topta defanstan döndü.  Müsabaka 0-0 berabere bitti.

  • STAD: Bayrampaşa Belediye
  • HAKEMLER:  Abdurrahim Gargi, Halil Ay, Olcay Bektaş /  Erhan Altaş
  • SAHA KOMİSERİ: Burhan Kahveci
  • TUNASPOR: Hakan, Kaan, Oğuzhan, Aykut, Berkay, Ahmet, Bilal, Sezer, Volkan, Elmas Furkan, Furkan Aktemur
  • YEDEKLER:     Seyitcan, Yunus Emre, Selçuk, Johanson, Semih, Hakan, Bekay
  • GEBZESPOR: Nihat, Ali, Erdi, Nizamettin, Özkan, Murat, Ali Cemal, Muhammed, Ömer Faruk, Ercan, Recep Serkan
  • YEDEKLER: Armagan, Tarık, Kaan, Musa, Ramazan, Yunus Emre, Kasım

bolgesel-amatir-lig-tunaspor-0-0-gebzespor (1) bolgesel-amatir-lig-tunaspor-0-0-gebzespor (2)


izmir escort