Kopyalanamayan siteler nasıl kopyalanır?

Özellikle bazı sitelerden herhangi bir bilgiyi word/excele atmak istediğimizde sitede fareden SAĞ-TIK özelliğinin çalışmadığını bu nedenle kopyalama yapamadığımızı görmekteyiz. Bizde kopyalanamayan siteler nasıl kopyalanır? adlı yazımızda iki yol le bu sorunu programsız ve kesin bir şekilde ortadan kaldıracağız . İşlemimiz oldukça basit. Ayrıca anlatacaklarım Google Chrome‘de yapın…

1- Google Chrome sayfamızı açalım. Sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine klikleyelim ve açılan pencereden AYARLAR diyelim.

kopyalanamayan sayfaları kopyalamak (1)

2- Açılan pencerenin en altında bulunan “Gelişmiş Ayarları Göster” seçeneğine klikliyoruz.

kopyalanamayan sayfaları kopyalamak (2)

3- Bir pencere daha açılacak. Bu pencerede GİZLİLİK sekmesini bulup hemen altında ki İÇERİK AYARLARI yazan kısmı klikliyoruz.

kopyalanamayan sayfaları kopyalamak (3)

4- Bir panel açılıyor.  Bu panelde JavaScript yazan yeri bulup; Hiçbir sitenin JavaScript çalıştırmasına izin verme deyip BİTTİ diyoruz. Ve gittiğimiz sitede sayfayı yeniledikten sonra internet sayfamızı kopyalıyoruz.  Not: Kopyalama işiniz bittikten sonra eski haline getirmeyi unutmayın. Yoksa JavaScriptli sitelere girerken sorun yaşayacaksınız. Ayrıca bunu yapmanız tarayıcınıza v.s hiçbir zararı ve tehlikesi yoktur.

kopyalanamayan sayfaları kopyalamak (4)


izmir escort